اگر به دنبال استخدام پرستار سالمند در تهران هستید نگهداری از سالمند خود را به پرستاران با تجربه طلوع حیات بسپارید⭐

حتما نگهداری از سالمند عزیزتان برایتان بسیار مهم است اگر میخواهید سالمندتان به خوبی مراقبت شود نگهداری از سالمند را به پرستاران با تجربه طلوع حیات بسپارید!

پرستار سالمند

✥تلفن تماس:

02122607111

02122619577

✥موبایل:

09122658238

09202658238

نگهداری از سالمند به چه معناست؟

نگهداری از سالمندان به معنای ارائه ی خدماتی مانند نظافت، یاد آوری زمان مصرف دارو، تغذیه و… می باشد که در آن برخلاف خدمات پرستاری از سالمندان فرد توانایی انجام خدمات پزشکی را ندارد و می تواند در کنار سالمند شما به انجام امور روزانه مانند بپردازد.

نگهدار سالمند باید فردی مطمئن، مهربان، دلسوز، با شفقت و یا به زبان ساده تر همدم و همدل سالمند باشد زیرا بسیاری از سالمندان در دوران سالخوردگی به واسطه شرایط سنی و روحی نیازمند مراقبت های مخصوص به خود می باشند تا احساس تنهایی و کم توانی و بی اعتنایی نکنند.

از آنجایی که فرزندان، ممکن است نتوانند تمام وقت خود را در اختیار سالمندانشان قرار دهند پس به افرادی نیاز دارند که با اعتماد به آن ها سالمند خود را با خیال آسوده به دستشان بسپارند، نگهداری سالمند در منزل میتواند از لحاظ روحیه و راحتی سالمند بسیار مفید باشد.

قبل از هر چیز یک تجربه شیرین پرستار سالمند را با هم مرور کنیم:

یکی از بهترین و خنده دارترین داستان و خاطره هایی که یکی از سالمند های عزیزمون با پرستارهای ما داشتند مربوط به سال پیش بوده است.

سال پیش یک آقا و خانمی وارد مرکز طلوع حیات شدند و گفتند که نیاز به یک پرستار سالمند برای خانمی دارند، این آقا و خانم نوه های اون خانم بودند که فامیلی اون خانم بخشی بود و اما اون رو مامانی صدا میزدند.

نوه های مامانی خانم به ما گفتند که آنها تا جایی که می توانستند سعی کردند که به هیچ عنوان مادر بزرگ خودشون که بزرگ خاندان هم بود را تنها نزارند و در هر زمان و هر موقعیتی یک نفر از اعضای خانواده در خانه پیش مامانی میمونده چون پرستارهایی که برای او میگرفتند حداکثر دو هفته دوام میاوردند و در آخر قهر میکردند و میرفتند!

وقتی این ها را برای ما تعریف میکردند، خیلی خنده دار بود و جالب بود و هم  خیلی عجیب! نوه ها میگفتند که همه پرستارها بعد دو هفته به ما زنگ میزدند و با صدای بغض و قهر آلود میگفتند که دیگر به آن خانه بر نمیگردن و ما باید برای نگهداری از مامانی به فکر یک پرستار دیگر باشیم.

همچنین گفتند که حتی وقتی دلیل قهر کردن آن ها را جویا میشدند آن ها جوابی نمیدادند و از مامانی هم که می پرسیدند با خنده میگفت : لیاقت منو نداشت بابا، بهتر که رفت!

رفتار های مامانی را که برامون تعریف میکردند خیلی شیرین و عجیب و جالب بود برای همه ما و پرستارهای ما که آنجا بودند و این صحبت ها را شنیده بودند، هر کدام از آنها مشتاق به دیدار، هم صحبتی و پرستاری از مامانی شده بودند و خیلی از آنها هم برای پرستاری از این سالمند با قبول کردن تمام شرایط داوطلب میشدند.

نوه ها این را هم گفتند که مدت زیادی بود که خود و اعضای خانواده سعی بر این داشتند که دیگر خودشان به صورت نوبتی از این خانم شیرین زبان نگهداری کنند اما مشغله و کار این اجازه رو به اون ها نداده و مجبور شدند که دوباره برای او پرستار بگیرند.

مامانیِ داستان آلزایمر داشت و با وجود این شرایط و شرایط دیگری که گفتند همان روز پرستاری با آنها قرارداد نوشتند و امضا کردند و همچنین ساعات و شرایط کار را در آن قید کردند.

پرستار ما به غیر از روز اول هر روز با مامانی تنها بود و ما طبق کنجکاوی در رابطه با اخلاق و رفتار های مامانی و پرس و جوی نحوه کارکرد پرستار در هفته ی اول هر روزه از آنها خبر میگرفتیم، پرستار میگفت که همه چیز بسیار مرتب و خوب است.

خیلی برایمان جال بود که بیشتر درباره ی اخلاق و رفتار های مامانی و دلیل قهر پرستار های دیگر بدونیم که هفته سوم پرستار با ما تماس گرفت و بدون سلام و احوال پرسی شروع کرد به خندیدن و گفت که فردا یک سر به مرکز میاد و چیز های زیادی دارد که برای ما تعریف کند.

فردای آن روز وقتی پرستارمان آمد، بعد از کلی تعریف از مامانی اخلاق و رفتار هایش، گفت که خیلی با او جور شده حتی مامانی دلیل قهر کردن بقیه ی پرستار ها رو هم به او گفته!

او گفت که مامانی بسیار سر و زبون دار است و خیلی حرف زدن هایش شیرین است و با کسی که خیلی احساس راحتی کند او را ملانصرالدین خطاب میکند، به دلیل آلزایمری که دارند لباس ها را قایم میکنند و عادت دارند که گوشه ای قایم بشوند و کسی که داخل خانه هست رو بترسونه!

او گفت دلیل قهر کردن پرستارهای دیگر هم خطاب کردنشان به نام ملانصرالدین بوده و این ترسوندن ها و بلند بلند خندید خیلی هم برایش جالب بود که چرا ناراحت میشدند و قهر میکردند، حالا نزدیک به یک سال است که پرستار ما نگهداری از سالمند عزیزمان را برعهده گرفتند و با هم زندگی میکنند هنوز هم قهر نکرده است!

امیدواریم شما نیز از پرستاران ما رضایت داشته باشید و از این دست تجربه های شیرین را با ما به اشتراک بگذارید.

خدمات پرستاری از سالمند در منزل :

از دیگر خدمات پرستاری که موسسه هی به مشتریان خود ارائه می دهند، این است که پرستاران حرفه ای را برای پرستاری از سالمند به منزل اعزام می نمایند، پرستاری که مراقبت از سالمند را بر عهده می گیرد به خوبی با وظایف خود آشنایی دارد و به همین دلیل به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام می دهد.

اگر شما هم سالمند در منزل خود دارید می توانید از خدمات پرستاری و اعزام پرستار سالمند استفاده کنید، مزیت های اعزام پرستار برای نگهداری از سالمند عبارت می باشد از :

 1. هر یک از سالمندان امکان دارد بیماری خاصی داشته باشند و به همین دلیل پرستار ویژه ای باید از آنها مراقبت نماید، پرستاری که نگهداری از سالمند را بر عهده دارد آموزش دیده می باش د و به همین دلیل به بهترین نحو ممکن مسئولیت خود را انجام خواهد داد.
 2. سالمندان نمی توانند فعالیت های روزانه خود را به طور کامل انجام دهند، ولی با کمک پرستاران اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورند و می توانند بیشتر کارهایشان را انجام دهند.
 3. به وجود آمدن احساس امید به زندگی در سالمندان بسیار اهمیت دارد و پرستار با مصاحبت و همنشینی با سالمندان می تواند این احساس را در سالمندان تقویت کند، زمانی که آنها امید به زندگی داشته باشند زودتر بهبودی لازم را به دست می آورند.
 4. سالمندان امکان دارد به دلیل بیماری های متنوع به پزشک نیاز داشته باشند ولی اگر پرستاران از آنها مراقبت نمایند نیازی نیست به طور دائم به پزشک مراجعه نمایند، چرا که پرستاران به خوبی از آنها می توانند مراقبت نمایند.
 5. استرس سالمندان به طور کلی با وجود پرستار از بین می رود و می توانند بهبودی خود را به دست می آورند، پرستارانی که خدمات پرستاری از سالمند را بر عهده دارند به خوبی وظایف خود را انجام می دهند.
پرستار سالمند

هزینه مراقبت از سالمند :

قابل توجه مشتریانی که میخواهند بدانند هزینه نگهداری از سالمند چگونه محاسبه می شود باید این نکته را بدانید که پرستار سالمند با توجه به شرایط سالمند و تایم نگهداری سالمند هزینه را برآورد میکند و باید شما با کارشناسان ما تماس بگیرید و شرایط نگهداری سالمند در منزل را بفرمایید تا هزینه به شما اعلام شود.

چه مواردی هزینه مراقبت از سالمند را بالا می برد؟

ما در اینجا به بعضی از موارد می پردازیم:

 1. اگر پرستار سالمند مواردی مثل فیزیوتراپی را بلد باشد یا در درمان بیماری های عصبی و ماهیچه ای را بتواند مدیریت کند حقوق بیشتری را دریافت میکند.
 2. در صورتی که پرستار مدارک پرستاری کاملی داشته باشد و آموزش های لازم را به صورت کامل دیده باشد و همچنین سابقه طولانی تری داشته باشد مطمئناً هزینه بیشتری برای مراقبت سالمند در منزل دریافت می کند.
 3. اگر سالمند نیاز به کمک در راه رفتن داشته باشد و شرایط کلی دیگری مثل توانایی نگهداری از ادرار و توانایی خوردن و آشامیدن و… با توجه به این موارد هر چه وضعیت سالمند سخت تر باشد به همین ترتیب هزینه نگهداری از سالمند نیز بالاتر می رود.
 4. سالمندهایی هستند که فقط نیاز دارند یک پرستار سالمند برای استحمام به منزل سالمند مراجعه کنند یا فقط برای نظافت شخصی و سایر موارد که می توانند استخدام پرستار سالمند را به صورت ساعتی انجام دهند.

موارد زیادیست که در حقوق پرستار سالمند تأثیرگذار است که در اینجا به بعضی از این موارد پرداختیم اما اگر مورد دیگری هست که میخواهید بدانید در حقوق پرستار سالمند تأثیرگذار است یا خیر با کارشناسان طلوع حیات تماس بگیرید.

پرستار سالمند

وظایف پرستار سالمند در منزل :

1-مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت از سالمند شغل نیست، عشق است.

اولین نکته ای که در انتخاب مراقب سالمند درنظر گرفته می شود این است که مراقب این کار را از روی جبر انتخاب نکرده باشد و به این کار علاقه داشته باشد.

2-پیگیری درمان و دادن دارو درتمام ساعات کاری

پرستار سالمند وظیفه دارد در تمام ساعت کاری خود داروی سالمند را سروقت به او بدهد و اگر سالمند تحت درمان است پیگیری های لازم را انجام دهد.

3-تهیه غذا و دادن غذا به سالمند

یکی از عوامل مهم در سلامتی سالمند، تغذیه اوست.

نگهدار سالمند همواره تلاش می کند غذاهای مفید و بدون ضرر برای سالمند درست کند، سالمندان نیازمند یک سری رژیم های خاص غذایی می باشند، برای مثال مراقب باید از درست کردن هرگونه غذای چرب بپرهیزد چون که چربی خون در سنین بالا عامل تشدید کننده بسیاری از بیماری هاست، پس پرستار سالمند موظف به آماده کردن به موقع غذا با توجه به رژیم غذایی سالمند می باشد.

4- رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند

نیروی مورد نظر باید علاوه بر رعایت نظافت شخصی خود، کار های مربوط به نظافت سالمند را به طور کامل انجام دهد تا از سالمند به مشکلاتی مانند بیماری دچار نشود.

5- همراهی سالمند در بیرون از منزل

پرستار سالمند در تهران و در منزل وظیفه دارد او را در جاهای مختلف همراهی کند، نگهدار سالمند می تواند سالمندش را گاهی به خارج از خانه ببرد تا از محیط خانه برایش خسته کننده نشود حتی ممکن است با بردن سالمند به محیط های خارج از خانه از جمله پارک، سالمند افرادی را برای گفت و گوی شخصی پیدا کند که همین موضوع باعث تاثیر مثبت در روحیه ی وی می شود.

6- رفتن به بانک و اداره جات برای موارد مورد نیاز اداری سالمندان عزیز

خیلی از سالمندهای عزیز میخواهند پرستار سالمند برایشان مشکلات اداری را دنبال کند یا موارد بانکی که دارند را دنبال کنند و برای اینکار حتما باید اجازه از خانواده سالمند گرفته شود و در صورت نیاز می توانند از پرستار سالمند این موارد را نیز بخواهند که انجام دهد.

پرستار سالمند

فواید مراقبت شایسته از سالمند :

  1. گذراندن دوران سالمندی همراه با لذت و رضایت در خانه خود
  2. آسایش اطرافیان سالمند و نداشتن دغدغه پیگیری امور درمان و مراقبتی سالمندان
  3. برقراری ایجاد رابطه عمیق تر عاطفی بین فرزندان و والدین شان به واسطه حذف شدن امور مراقبتی و جسمانی سالمندان
  4. نداشتن حس معذوریت و سرخوردگی سالمند نسبت به فرزندان خود
  5. حفظ زندگی مستقل برای سالمندان
  6. داشتن همدم و هم صحبت در تمامی ساعات شبانه روز برای جلوگیری از افسردگی و استرس در سالمند

برخورد درست با بدخلقی سالمندان :

در اینجا رفتار صحیح با سالمند را بررسی میکنیم.

گاهی سالمندان بد اخلاقی می کنند اگر پرستار یا فرزندشان اطلاعات نداشته باشند نمی توانند رفتار درستی داشته باشند و باعث ناراحتی سالمندان می شوند.

اما اگر درست برخورد شود می توانیم لبخند را به روی لبانشان بیاوریم، همه افراد در سن بالا در رفتارشان یک سری تغییرات ایجاد می شود و در انجام کارهای خود نیاز به کمک اطرافیان دارند.

برقراری ارامش در سالمندان خیلی مهم هست :

فرد سالمند چون احساس تنهایی میکند شاید بخواهد جلب توجه بکند، چون سالمند و فرزندانش یا پرستارش هم بزرگسال هستند ممکن است بعضی مواقع باهم مشاجره کنند ولی بهتر است پرستار سالمند ارامش خود را حفظ کند، چون اینکار مهمترین کاری است که پرستار میتواند انجام دهد.

با توجه به اینکه جامعه سالمندی ایران روز به روز گسترده تر می شود و مراقبت از آنها بیشتر بر عهده فرزندان است اما به دلیل مشغله های زیاد این امر به درستی محقق نمی شود شما می توانید با اعتماد به موسسه طلوع حیات از خدمات ما در مراقبت از سالمندان خود بهره ببرید.

همیشه در زمان صحبت کردن با سالمند لبخند بر لبانمان باشد :

انها به توجه نیاز دارند هنگام صحبت کردن با انها حتما از طریق چشم و لبخند ارتباط برقرار کنیم.

نگهداری از سالمند نیازمند صبر و حوصله و توان جسمانی می باشد، طلوع حیات با فرستادن افرادی با تجربه به شما این اطمینان را می دهد که با کیفیت ترین خدمات خود را ارائه دهد.

صحبت کردن با سالمندان :

همیشه سعی کنیم با سالمندان عزیزمان صحبت کنیم، آنها دوست دارند خاطرات گذشته را مرور کنند ولی بخاطر اینکه استرس و فشار را از آنها دور کنیم در مورد خاطرات خوب گذشته شان صحبت کنیم.

مثلاً در مورد مدرسه رفتن شان، منزل قدیمی شان و… لطفا مراقبت از سالمند را جدی بگیرید تا سایه این عزیزان همیشه در زندگی ما عزیزان باشد.

از سالمندان کمک بگیرید در انجام بعضی کارها که توانایی دارند :

سالمند عزیزتان اگر ببیند که در انجام بعضی از امور میتواند به شما کمک کند حس خوبی پیدا می کند، گاهی این کمک ها باعث می شود که پرستار یا اطرافیان تجربیات زیادی پیدا کنند، و از تجربه سالمندان استفاده کنند.

مثلاً در امور باغبانی بهترین مهارت ها را میتوان از آنها کسب کرد.

آغوش گرفتن سالمند :

افراد سالمندی که احساسات منفی دارند، از آن دسته انسان هایی هستند که بسیار کم در آغوش قرار گرفته اند، در مواقع بدخلقی سالمندان یادتان نرود بهترین کمک لمس کردن و در آغوش گرفتن آنهاست، حواستان باشد که خیلی محکم و سفت بغل نکنید.

سعی در خنداندن سالمندان :

از قدیم گفتند که خنده بر هر دردی درمان می باشد، خنده در روحیه افراد سالمند بسیار تاثیر دارد، زندگی از لذت بیشتری برخوردار می شود مثلاً بر ایشان لطیفه تعریف کنید یا فیلم های شاد و خنده آور برای آنها بگذارید، به طور کلی محیط را برایشان شاد کنید که از روزشان لذت ببرند.

هنگامی که سالمند ناراحت هست سعی کنید او را کمی تنها بگذارید :

زمانی که متوجه عصبانیت سالمند می شوید سعی کنید در کنارش نباشید و او را راحت بگذارید، شاید بخواهد ناراحتی و عصبانیتش را روی شما خالی کند هر وقت دیدید که به طور مکرر شما را برای هر چیزی مقصر میداند، عاقلانه ترین کار فاصله گرفتن از سالمند میباشد.

13 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سیمین زنگنه
  می 22, 2022 3:05 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  پرستار سالمند موسسه طلوع حیات امور تزریقات و گاواژ رو هم تسلط داره؟

  پاسخ
  • سلام خدمت شما. بله در صورت تمایل شما پرستار سالمند مجرب و ماهر در انجام امور درمانی مثل تزریقات و گاواژ اعزام می شود.

   پاسخ
 • ساناز میرزایی
  سپتامبر 14, 2022 4:01 ب.ظ

  استحمام سالمند رو هم پرستار انجام می ده؟

  پاسخ
  • سلام بله در صورت نیاز به مشاور اعلام کنید پرستار سالمندی که این خدمات را هم انجام میدهند اعزام خواهد شد

   پاسخ
 • مهلا کیانی
  نوامبر 1, 2022 11:13 ق.ظ

  پرستار مادرم خیلی صبور و حرفه ای بودن همینطور خیلی خوب به ما آموزش کار با دستگاه اکسیژن ساز مادرم رو دادن خواستم ازتون تشکر کنم

  پاسخ
 • محسن باقری
  دسامبر 2, 2022 8:22 ب.ظ

  دستمزد پرستار زن یا مرد طلوع حیات فرق داره؟

  پاسخ
  • با توجه به شرایط سالمند هزینه اعلام می شود لطفا با شماره های ما در تماس باشید مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد.

   پاسخ
 • مینا تهرانی
  آوریل 3, 2023 7:23 ب.ظ

  سلام پرستار دارید که تمرینات فیزیوتراپی با سالمند انجام بده؟

  پاسخ
 • سینا نادری
  آوریل 6, 2023 9:58 ق.ظ

  آقا واقعا دمتون گرم خیلی حرفه ای و کار درستین

  پاسخ
 • امیر حسین قاسمی
  ژوئن 15, 2023 12:39 ب.ظ

  از وقتی برای پدربزرگم پرستار گرفتم از مرکز طلوع حیات خیالم راحته دیگه تا هر وقت که بخوام می تونم بیرون باشم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
☎تماس با ما 09122658238