نکاتی برای تربیت صحیح فرزندان

نکاتی برای تربیت صحیح فرزندان که باید بدانید

هر پدر و مادری برای اینکه فرزند خود را به نحو احسنت تربیت کنند باید یک سری نکات را برای بهتر تربیت کردن کودک خود بدانند و انجام دهند با آموزش تربیت کودک در خدمت شما عزیزان هستیم.

اطلاع و آگاه بودن از شرایط رشد کودک

والدین کودک باید بدانند که اصول کلی رشد و توانایی های کودک چیست، حتما پدر و مادر از کودک خود به اندازه میزان توانایی های جسمی و ذهنیش توقع داشته باشند و آگاه باشند که در چه مرحله ای از سن کودک از او چه توقعاتی داشته باشند و بیهوده او را تحت فشار قرار ندهند.

اختلاف در تفاوت های فردی کودک

پدر و مادر باید بدانند که هر یک از کودکان دارای استعداد و هوش مختلفی هستند، همانطور که از لحاظ ظاهری با هم فرق دارند از نظر توانایی های جسمی و ذهنی هم با یکدیگر اختلاف دارند، برای هر کودک در یک زمانی این توانایی ها قابل اجرا می باشد، همچنین میتوانید در ویکی پدیا در مورد کودک خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

استفاده از شرایط مناسب

بعضی از والدین تصور می کنند که حتما باید شرایط خاصی را فراهم کنند ولی این را بدانند که نیازی به این کار نیست، آنها باید از هر فرصت و امکاناتی را شناسایی کنند و از کوچکترین فرصت ها استفاده کنند.

گاهی اوقات به دلیل شرایط کاری و… برای کودک خود پرستار استخدام کنید برای این کار و اینکه بدانید هزینه مراقبت از کودک چقدر است به صفحه پرستار کودک طلوع حیات مراجعه کنید.

آگاهی از رفتار

والدین باید بدانند که هیچ یک از کارهای آنها از کودکانشان پنهان نمی ماند و برای مراقبت از کودک خود باید رفتار خود را مدیریت کنند.

باید توجه داشته باشند:

در رفتار با همسرشان چگونه هستند احترام یا توهین آمیز و اینکه در مواردی از روش های تربیتی با همسرشان توافق دارند یا خیر و اگر اختلافی هست، این اختلاف را در مقابل کودک بیان می کنند یا دور از کودک آن را بررسی می کنند.

چند روش پدر و مادر موفق

شما می توانید از تجربیات والدین که در تربیت کودک خود موفق بودند به راحتی استفاده کنید، آنهایی که می خواهند کودکان مستقل و مسئولیت پذیری داشته باشند باید از راهکار های خاصی برای تربیت کودک استفاده کنند و برای تربیت و نگهداری از کودک خود از تجربیات دیگران نیز بهره ببرند.

آموزش امنیت به کودک

والدین عزیز باید کودک خود را توجیح کنند که چه حرکاتی مطمئن و خوب است و چه حرکاتی برای آنها خطر دارد و یا میتوانند ریسک کنند.
والدین گرامی باید در روش تربیتی کودک یک ارتباط متوازنی بین حد حفاظت کودک و یا بی خیال بودن نسبت به کودک را در نظر داشته باشند، هدف از این تکنیک تربیتی این است که شما کودک را طوری بزرگ کنید که در زمانی که شما در کنار کودک نیستید او بتواند تصمیم درست را بگیرد، پس همیشه اعتدال را بین این دو روش حفظ کنید.

حد و حدود را برای کودک مشخص کنید

پدر و مادر موفق کسی است که بتواند توانایی نه گفتن و اصرار بر روی تصمیم را داشته باشد، البته این بستگی به کودکتان دارد شما او را بهتر می شناسید که تواناییش در چه حدی است که می توانید به او نه بگویید.

پیامدهای اشتباه کودک

والدین کارهای اشتباه کودک را به او گوشزد کنند تا کودک متوجه انجام کارهای اشتباهش بشود، تداوم و اجرای این کار باعث شده که کودکتان بهتر بتواند رفتارش را مدیریت کند.

کنترل استرس

دادن نظم و انضباط به کودک در گرو این است که پدر و مادر آرامش را در منزل ایجاد کنند، در خانه هایی که استرس زیادی وجود دارد نمی توان با رفتار های چالشی کودک مقابله کرد آن دسته از والدینی که دارای استرس زیادی هستند معمولاً به جای دیسیپلین و نظم درست از تنبیه فیزیکی استفاده می کنند، که این کار باعث تربیت ناسالم و رفتار بد کودک در هنگام عصبانیت والدین شده است.

نوشتهٔ پیشین
نکاتی در مورد جلوگیری از آسیب های اجتماعی کودکان و نوجوانان
نوشتهٔ بعدی
نگهداری سالمندان در منزل یا خانه سالمندان مناسب تر است؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
☎تماس با ما 09122658238