اگر به دنبال استخدام پرستار کودک در تهران هستید نگهداری از کودک خود را به پرستاران با تجربه طلوع حیات بسپارید⭐

پرستار کودک چه وظایفی دارد و چرا باید نگهداری از کودک خود را به پرستار کودک با تجربه بسپاریم؟

به فردی که در امر مراقبت از کودک به مادر کمک می کند، پرستار کودک یا پرستار بچه گفته می شود.

پرستار کودک

✥تلفن تماس:

02122607111

02122619577

✥موبایل:

09122658238

09202658238

امروزه با توجه به افزایش تعداد مادران شاغل در ایران، برخی از مادران ترجیح می دهند به جای گذاشتن فرزند خود در مهد کودک، پرستار کودک را استخدام کنند که در خانه به مراقبت از فرزندانشان بپردازد که بسیاری از مردم به دلایل امنیت کودکان خود مراقبتشان را به طلوع حیات می سپارند.

مسئولیت نگهداری از کودک در منزل با توجه به سن و تعداد کودکان خانواده متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال پرستار نوزاد وظیفه دارد به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض کند و به اندازه ی کافی او را بخواباند تا استراحت کند ولی پرستار یک کودک 5 ساله علاوه بر این وظایف باید با او بازی کرده و به کودک آموزش های لازم را هم بدهد.

در ابتدا بهتره یک تجربه که با مشتری عزیزمون در مورد پرستار کودک داشتیم را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم:

تیر ماه سال 97، چند سال بعد از گرفتن پروانه کسب و شروع کار، خانمی با ما تماس گرفتن و خودشان را رحمانی معرفی کردند و گفتند که نیاز به یک پرستار کودک با شرایط خیلی خاص دارند و وقتی جویا شدیم که چه شرایطی مد نظرشان هست، گفتند که حتماً باید حضوری تشریف بیارند و صحبت کنند!

ما هم برای ادای احترام به ایشون دیگر سوالی نکردیم و آدرس مرکز رو بهشون دادیم و گفتیم که هر چه زودتر تشریف بیارند تا راجب پرستاری که نیاز دارند صحبت کنیم و حدالامکان نیاز مشتری عزیزمون خانم رحمانی را برطرف کنیم.

بعد از گذشتن حدوداً 1 ساعت و نیم، خانم رحمانی به مرکز ما تشریف آوردن و برای دیر کردنشان بسیار عذر خواهی کردند و گفتند که به دلیل داشتن یک مریض بد حال دیر کرده اند.

از خانم رحمانی پرسیدیم که چه کاره هستند که مریض بد حال داشتند و از طرفی برای هه ما جای سوال بود و جالب شده بود…! خانم رحمانی با لبخند گفتند پزشک عمومی هستند.

برای حرف زدن و صحبت کردن راجع به شرایط پرستاری، خانم رحمانی تقاضا کردند که با مدیر موسسه تنها باشند و بعد از کلی مِن مِن کردن و خود خوری گفتند که دو فرزند دارند که یکی از آنها دختری 12 ساله و دیگری پسری 1 ساله است.

به گفته ی خودشان، خانم رحمانی و همسر ایشان هر دو دکتر عمومی بودند و خانم رحمانی به دلیل فرزند جدیدشان 1 سالی را به صورت پاره وقت یا ساعتی کار میکردند و بعد از گذشت 1 سال تصمیم دارند که دوباره به صورت معمول کار خود را شروع کنند، اما یک سری از شرایط ایجاب میکند که باید برای فرزندان پرستار بگیرند.

خانم رحمانی گفتند که دختر بزرگ ایشون اخلاق های خیلی خاصی دارند و به خاطر سنش یا به دلیل فرزند کوچک تر، به حرف ها گوش نمیدهد و دائم کار خود را میکند و در این حالت نمیتواند بچه ها را با هم تنها بگذارد و به پرستار حدوداً تمام وقت که تمام کارهای خانه نیز بر عهده او باشد و از کودک کوچک تر مراقبت های ویژه کند، نیاز شدید دارد.

همچنین اضافه کرد که فرزند بزرگ او بسیار بازیگوش است و تا به حال با هیچ پرستاری که پایش را در خانه شان گذاشته سازگاری نداشته است و تمام پرستارها با دختر کوچک دعوایشان میشود و دیگر هیچ موسسه ای راضی نمی شود که حتی یک پرستار کودک دیگر برایشان بفرستند و یا موسسه های جدید که به آنها سر زدند، پرستار ها شرایط کار کردن تمام وقت و به عهده گیری تمام کارهای خانه را نداشتند و چیز هایی مانند این! به قولی آنها را دست به سر میکردند.

مدیر مرکز ما بعد از گوش دادن کامل به درد و دل ها و صحبت های خانم دکتر رحمانی به ایشان از طرف تمامی پرسنل و پرستارها آرامش خاطر دادند که پرستارهای مختلف و با تجربه همچنین دارای مدارک معتبر برایشان اعزام میکنیم، برق امید و خوشحالی را به راحتی میشد در چشم های ایشان دید.

خانم شکوری، پرستاری جوان و با تجربه ای که روانشناسی کودکان هم خوانده بودند برایشان اعزام کردیم و در شرایط قرار داد نامه تمام درخواستها و حقوق و… مشخص شد.

بعد از گذشت چند ماه از فرستادن پرستار، روزی خانم رحمانی با گل و شرینی به مرکز ما تشریف آوردن و از پرستار و مرکز ما بسیار راضی و خوشحال بودند و گفتند که پرستار ما بین صد ها پرستار اولین کسی است که دخترشان با او بسیار راحت است و خوش میگذراند.

از این ماجرا 2 سالی است که میگذرد و خانم شکوری حالا 2 سال است که در آن خانه پرستاری میکند و جزوی از آن خانه و خانواده شده است، امیدواریم این حس و حال خوب را شما نیز با پرستاران طلوع حیات تجربه کنید.

خدمات پرستاری از کودک در منزل :

مسئولیت هایی که به یک پرستار کودک واگذار می شود بسیار مهم است و برای انجام دادن خدمات پرستاری بهتر است با وظایف خود آشنایی داشته باشد. پرستارانی که نگهداری از کودک را به عنوان شغل انتخاب می کنند به برخی از نکات توجه بسیاری دارند و این نکات عبارت می باشد از:

 1. پرستاران به ایمنی کودک اهمیت بسیار زیادی می دهند، در واقع یکی از اولویت های پرستار توجه کردن به ایمنی کودک می باشد، مادر همیشه نگران امنیت نوزاد و کودک خود است که پرستار هم به این مورد توجه دارد.
 2. همکاری کردن پرستار کودک با والدین یکی از مهمترین نکاتی است که پرستار به آن توجه ویژه ای دارد، در واقع والدین می توانند هر خواسته ای که در مورد مراقبت از فرزند خود دارند را به پرستاران ارائه دهند تا انجام شود.
 3. مراقبت از روند رشد نوزاد از دیگر نکات مهمی می باشد که در خدمات پرستاری کودک آن توجه ویژه ای نشان می دهد، تغذیه و خوراکی هایی که والدین برای نوزاد خود انتخاب می کنند را پرستار دقیقا در آن زمان مشخص شده ای که والدین می خواهند به کودک می دهند.
 4. نیازهای عاطفی کودک بسیار مهم است و باید به آنها پاسخ مناسبی ارائه شود. پرستاری که مراقبت از کودک را بر عهده دارد به خوبی می توانید به نیازهای عاطفی کودک پاسخ دهد تا رضایت او را به دست آورد.
 5. بدون شک هر والدینی برای کودک خود اهدافی را تعیین کرده است و مایل می باشد که کودک به آن اهداف برسد، پرستار کودک می تواند به کودک شما کمک کند تا به آن اهداف راحت تر برسد.
 6. فراهم کردن محیط شاد برای کودک یکی از نکات دیگری می باشد که پرستار کودک از جمله خدمات پرستاری اش می داند.
پرستار کودک

انتخاب پرستار کودک در منزل به دلیل تأثیرپذیری بسیار از دیگران بسیار حساس است و باید یک پرستار خوب و با تجربه از یک موسسه پرستاری مطمئن استخدام کنید.

وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

مهمترین وظیفه ی یک پرستار کودک این است که بداند بهتر است که از مطالب یادداشت بر دارد تا اینکه به حافظه ی خود اعتماد داشته باشد، بعد از دادن داروی کودک بر روی برگه ای علامت بگذارد تا موارد مختلف را فراموش نکند.

مورد مهم دیگر این است که پرستار کودک با کوچکترین صدا و یا تماس از خواب بیدار بشود، او باید این قابلیت را در خودش تقویت کند، چرا که ممکن است در یک چرت کوتاه حوادث ناگواری برای کودک پیش بیاد.

پرستار کودک

ویژگی های یک پرستار ممتاز: عطوفت و مهربانی، فرز و چالاک بودن، شعور بالا، هوشیاری، ساکت بودن و انجام کارهایش بدون سر و صدا می باشد.

برای نگهداری از کودک نو پا پرستار وظایفی دارد: او موظف است مراقبت های اولیه، الگوهای رفتاری مناسب برای فرزند، داشتن نظم و دادن زمانی مشخص برای بازی کردن به کودک است.

پرستاری که وظیفه ی نگهداری از کودک شما را دارد، باید الگوی خوبی برای فرزند شما از لحاظ رفتاری باشد، او باید به احساسات خود مسلط باشد و از هرگونه توهین در داخل و بیرون از منزل دوری کند.

کودکان در سن کم می خواهند از اطرافیان خود تقلید کنند و مانند آنها رفتار کنند و بسیار تأثیر پذیر هستند، بنابراین الگوی رفتاری خوب پرستار کودک یک موضوع حیاتی است و می تواند در شکل گیری شخصیت نوپای شما موثر باشد.

رسیدگی و توجه به بهداشت کودک از موارد بسیار مهم است، پرستاری که در بهداشت فردی خود کوشا باشد بنابراین در بهداشت کودک هم بسیار کوشاست، کودکان هم با افرادی که مرتب و تمیز باشند بهتر ارتباط برقرار می کنند، پرستار کودک باید با مرتب بودن و پوشیدن لباسهای رنگ شاد و تمیز نظر کودک را جلب کند، تا کودک بتواند با او ارتباط برقرار کند و از پرستارش نترسد.

تمیز نگه داشتن کودک، از مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک است، شستن دست و صورت، تعویض پوشک و تمیز کردن بینی و گوش از جمله موارد مهم است، در صورتی که پرستار کودک شبانه روزی باشد استحمام و مسواک زدن کودک هم بر عهده ی اوست.

اگر کودک شما در سن رشد می باشد تغذیه ی او یک مسئله ی مهم تلقی می شود، باید انواع ویتامین های مورد نیاز او تامین شود، وعده های غذایی او باید کامل باشد، میوه و سبزیجات، آب میوه، غلات و آب به عنوان میان وعده توصیه می شود.

مزایای نگهداری از کودک در منزل

کودک شما در محیطی آشنا می ماند و از توجه و دقت فردی برخوردار می شود.

در معرض بیماری و رفتار سایر کودکان که در مهد کودک ها هستند قرار نمی گیرد.

هنگامی که فرزندتان بیمار است دیگر نیازی نیست که برنامه ریزی متفاوتی برای کار خود و مراقبت از او داشته باشید سلامت کودک را نیز میتوانید به پرستار کودک در منزل بسپارید پیشنهاد میکنیم در مورد سلامت کودکان خوب wikipedia را نیز ملاحظه بفرمایید.

پرستار کودک میتواند برخی از کارهای سبک خانه که مربوط به کودک است را نیز انجام دهد.

دیگر لازم نیست نگران جابجایی و بردن و آوردن فرزند خود باشید این کار را نیز میتوانید به پرستار کودک بسپارید.

پرستار بیمار

هزینه نگهداری از کودک چقدر است؟

دوستان زیادی به ما می گویند که هزینه مراقبت از کودک در منزل چقدر است و میگویند در سایت قیمت ها را درج کنیم دوستان عزیز توجه داشته باشید که بعد از تماس شما با کارشناسان ما سوالاتی در مورد کودکتان و شرایط نگهداری کودک از شما می پرسند و با توجه به شرایط و اینکه به صورت ساعتی یا روزانه یا ماهانه میخواهید این مراقبت صورت گیرد قیمت پرستار کودک در منزل را به شما اعلام میکنند، پس برای استعلام هزینه لطف کنید با طلوع حیات تماس بگیرید و حتما این نکته را در نظر بگیرید که قیمت های اعلام شده پرستار کودک با کمترین سود ممکن می باشد و در نظر داریم با حداقل سود از کودک عزیز شما مراقبت کنیم.

موارد مشخص کننده هزینه نگهداری از کودک در منزل به شرح زیر می باشد:

در سالیان گذشته نرخ پرستار کودک از طرف اتحادیه تعیین میگردد و این هزینه ها برای شرکت هایی مثل طلوع حیات که دارای مجوز می باشند ارسال می شود و طلوع حیات با توجه به این تعرفه ها هزینه نگهداری از کودک در منزل را به شما عزیزان اعلام میکنند، استخدام پرستار کودک در منزل دارای هزینه زیادیست و بسیاری از خانواده ها نمی توانند هزینه مراقبت از کودک خود را بپردازند، اما می توان این هزینه را با دانستن برخی از موارد کمتر کرد، پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما در طلوع حیات تماس بگیرید و در این مورد راهنمایی بگیرید تا هزینه پرستار کودک در منزل را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

تعرفه پرستار کودک در منزل سال 1398 که اتحادیه اعلام کرده را با تماس با طلوع حیات بدست آورید.

طلوع حیات با توجه به موارد زیر حقوق پرستار کودک را مشخص می کند و به شما عزیزان اعلام میکند:

تعداد بچه هایی که قرار است پرستار کودک از آنها مراقبت کند تعیین کننده می باشد.

سایر وظایفی که والدین کودک از مراقب کودک میخواهند در حقوق پرستار کودک تأثیر گذار است.

پرستاری که برای مراقبت از کودک خود میخواهید استخدام کنید اگر دارای سابقه و تجربه بالا باشد مطمئناً هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد.

پرستارهای طلوع حیات دارای مدرک هستند و این مدرک مرتبط و گواهینامه پرستاری از کودک در منزل در تعیین هزینه پرستاری از کودک تأثیرگذار می باشد.

هر پرستاری که به منزل شما می آید بر اساس زمانی که در منزل شما می باشد هزینه را براورد میکنند، مثلاً یک ساعت باشد یا 10 ساعت متفاوت است یا قرارداد روزانه باشد یا ماهیانه یا سالانه این موارد نیز در تعیین هزینه پرستار کودک تأثیرگذار است.

سعی کنید بعد از تماس با طلوع حیات از کارشناسان بخواهید پرستار کودک که استخدام می کنید در نزدیکی محل اقامت شما باشد چون هزینه رفت و آمد پرستار به منزل شما اگر زیاد باشد مطمئناً هزینه استخدام پرستار کودک را بالا می برد.

اینکه شما به پرستار کودک چه وظایفی را می سپارید بسیار در هزینه تأثیرگذار است، مثلاً هزینه مراقبت از کودک بیمار بیشتر از هزینه مراقبت از کودک سالم است چون انرژی بیشتری از پرستار کودک میگیرد مثل دادن دارو به کودک بیمار و کمک به حرکت بیمار در صورتی که کودک نتواند به راحتی راه برود یا پخت غذاهای خوب و مقوی و دادن غذا به کودک یا پانسمان کودک و بسیاری از موارد دیگر که باعث می شود هزینه بالاتر برود، یا اگر از پرستار کودک وظایفی را در منزل بخواهید که در عرف نباشد هزینه ها افزایش می یابد.

پرستار کودک

پرستار کودک بیمار در منزل

پرستار کودک فردی است که خدمات مراقبتی و آموزشی را در منزل به کودک ارائه می دهد، مراقبت و پرستار کودک از روند رشد کودک آگاهی کامل دارد و روش های تربیت و پرورش و کار با کودک را می داند.

موسیقی یک ابزار ضد اضطراب برای همه سنین است، یکی از ابزارها جهت آرام کردن کودکان مضطرب و نگران با توجه به تحقیقات در طول تاریخ موسیقی است که می تواند تاثیرات زیاد روحی و جسمی بر ایشان بگذارد، پرستار کودک با پخش موسیقی برای کودک، می تواند بخش زیادی از آرامش را به او باز گرداند.

تشخیص تب در کودک :

کودکی که تب دارد به طور معمول گونه هایش قرمز شده و قسمت های پیشانی و کمر و یا در شکم کودک داغ تر است، که با قرار دادن تب سنج می توان از تب کودک آگاه شد.

در زمان تب اگر کودک شیر خوار است مرتب به او شیر بدهید، دلیل مهم این است که در زمان تب بدن کودک دچار کم آبی نشود.

کودک بیمار را مرتباً پاشویه کند، برای انجام این کار باید دمای آب را توجه داشته باشد که متعادل باشد و در دمای سرد یا گرم عمل پاشویه را انجام ندهد، با کنترل کردن تب کودک از تشنج کودک جلوگیری کنید و حتماً از داروی استامینوفن استفاده کنید و تب کودک را پایین آورید.

در زمانی که کودکی بیمار بشود، بعضی از کودکان دیدگاه متفاوتی از دکتر و بیمارستان دارند، پرستار او باید بتواند با آموزش دادن دیدگاه کودک را نسبت به بیمارستان تغییر دهد، او می تواند روش کار یک دستگاه، یک ابزار درمانی و… را در حین کار برای کودک توضیح دهد و با این کار توجه کودک را جلب کند.

مثلاً: بعد از توضیح نحوه کار گوشی پزشکی، آن را در گوش کودک قرار بدهد تا کودک بتواند صدای ضربان قلب خودش را بشنود.

پرستار کودک، نحوه ی برخورد با کودک بیمار یکی از مهمترین نگرانی های اطرافیان و پرستار کودک بیمار برای ادامه ی زندگی شاد و راحت است، گاهی بعضی از افراد از نوع برخورد پرستار بیمار یا اطرافیان شاکی هستند .

پرستار کودک بیمار هرگز نباید با داشتن دلسوزی های بیش از حد یا سخت گیری های زیاد بیمار را خسته کند، پرستار کودک بیمار باید آگاه باشد که کودک بیشتر نیاز به همدردی دارد نه امر و نهی کردن.

بسیاری از کودکان از بیمارستان ها و از پرستار کودک می ترسند چرا که فکر می کنند قرار است به آنها آمپول بزند و یا در آنجا درد بکشند، این موضوع سبب می شود تا در زمان انجام تزریقات ترس ودرد دو برابر بشود برای حل این مشکل باید برای کودکان از داروهای بی حسی استفاده کرد، این کار پرستار کودک باعث شده علاوه بر تاثیر دارو، کودک احساس آرامشی را نسبت به این که دیگر دردی را حس نخواهد کرد به دست آورد، پرستار باید آرامش جسمی و فیزیکی کودک را برقرار کند.

برای کودک بیمار کتاب داستانی که دوست دارد را بخواند، حتی اگر کتاب خواندن بتواند کودک را به مدت 5 دقیقه سر جایش نگه دارد، حتماً اینکا را انجام بدهید و با این کار آرامش را در خانه برقرار کنید.

یک پرستار بیمار کودک خوب کسی هست که از دید بیمار به مسائل نگاه کند و بیشتر از اینکه خود و بیمار را در گیر پایبند به رژیم غذایی یا خواب منظم بکند به روحیه ی بیمار بیشتر توجه داشته باشد.

پرستار کودک بیمار باید از علم پزشکی و کادر درمان برای او صحبت کند و کودک را از بهبود یافتن بیماریش آگاه کند و امیدواری بهش بدهد.

با کودک بیمار پرستار چگونه باید برخورد کند و از او نگهداری کند؟

وقتی کودکی بیمار بشود مراقبت از او کار آسانی نیست، کودک بیمار در حین بیماری باید تمام توجهی که نیاز دارد را از دیگران دریافت کند، باید به کودک بیمار بسیار محبت شود، یکی از بهترین درمان ها عشق ورزیدن است، به او بسیار اهمیت دهید و در کنارش باشد، دمای خانه را مناسب قرار دهید و آسایش و راحتی را فراهم آورید.

مایعات زیادی به کودک بیمار بدهید تا اجازه ندهید آب بدنش کم شود و تشویقش کنید که آب زیاد بنوشد و در زمان بیماری غذای سالمی برای کودک بپزید مخصوصاً در زمانی که بیماری او سرماخوردگی باشد از سوپ مرغ وسبزیجات استفاده کنید که بهترین غذاست و تمامی ویتامین ها را داراست، اجازه دهید در ساعات طولانی تری بخوابد و استراحت کافی داشته باشد و از سر گرمی هایی استفاده کنید که از کودک زیاد انرژی بخواد بگیرد.

اگر پرستار کودک هستید قبل از اینکه کار پرستاری کودک بیمار را بر عهده بگیرید از والدینش دستورالعمل ها را دریافت کنید و قبل از دادن داروهایش از والدینش هرگونه روش درمانی را اجازه بگیرید و والدین باید دستوراعمل داروها را برای پرستار کودک یادداشت کنند.

نحوه ی برقراری رابطه خوب با شخصی که پرستاری کودک شما را انجام می دهد

 • به پرستار کودکتان بگویید چه راهی را برای ارتباط ترجیح می دهید (از طریق پست الکترونیکی، تلفن، به صورت نوشتاری، یا به صورت حضوری)
 • اگر احیاناً کودک شما مشکلاتی در خانه دارد آن را با پرستار کودک خود در میان بگذارید مثلاً اگر او نمی خوابد یا غذا نمی خورد یا مشکل رفتاری دارد.
 • در مورد تنش ها و یا تغییراتی که ممکن است باعث نگرانی فرزندتان شود با پرستار کودکتان صحبت کنید.
 • به زمان شخصی پرستار کودکتان احترام بگذارید و برای تحویل گرفتن کودک خود دیر نکنید.

یک نکته که هیچ جایی به آن اشاره نشده است در مراقبت از کودک نگهداری کودکان توسط پدربزرگ و مادربزرگ هاست این خیلی خوب است که بزرگترها در نگهداری از کودک به ما کمک کنند چون معمولا تجربه بالایی دارند و تجربه آنها به کمک ما خواهد آمد اما هیچگاه مراقبت از کودک خود را به یک مادر بزرگ یا پدربزرگی که به چشم پرستار سالمند به آنها نگاه میکنید نسپارید چون اگر سالمند باشند به دلیل کهولت سن ممکن است نتوانند به خوبی از کودک عزیزتان پرستاری کنند و بهتر است ضمن احترام به بزرگترها برای نگهداری از فرزند خود استخدام پرستار کودک را در دستور کار خود قرار دهید.

پرستار کودک

مهارت های ضروری پرستار کودک

  • پرستار کودکتان باید انگیزه برای پیشرفت فردی و اجتماعی کودک داشته باشد.
  • پرستار کودکتان باید توانایی ایجاد ارتباط نزدیکی با پدر و مادر کودک را داشته باشد.
  • پرستار کودکتان باید قدرت تخیل بالایی داشته باشد.
  • پرستار کودکتان باید قادر باشد تا فعالیت ها و سرگرمی های مهیجی را برای کودک شما درنظر بگیرد.
  • پرستار کودکتان باید مسئولیت پذیر باشد.
  • پرستار کودکتان باید توانایی مقابله با شرایط غیرقابل انتظار را داشته باشد.
  • پرستار کودکتان باید دارای ویژگی های اخلاقی مانند صبر، تحمل و بردباری، و شوخ طبعی داشته باشد.
  • پرستار کودکتان باید با انرژی باشد و از استقامت بالایی برخوردار باشد.

پرستار کودک در چه مواردی باید مهارت داشته باشد :

گاهی به دلیل شاغل بودن والدین کودک، بجای اینکه کودکان خود را به مهد ببرند ترجیح میدهند پرستاری در داخل منزل از فرزندشان مراقبت کنند.

پرستار کودک چند وظیفه مهم دارد :

تغذیه کودک :

از مهمترین موارد تغذیه کودک می باشد، لازم به ذکر است که پرستار باید به تایم غذا خوردن کودک توجه داشته باشد و در برنامه غذایی کودک انواع غذاها را که ویتامین های مختلفی دارد را در برنامه کودک قرار دهد، حتما در همه موارد با والدین کودک هماهنگی انجام دهد.

خواب :

از موارد خیلی ضروری در نگه داری کودک باید به آن توجه داشت داشتن خواب کافی کودک می باشد، آن دسته از کودکانی که خواب کافی دارند در طول روز نشاط بیشتری برخوردار هستند.

کمبود خواب باعث کاهش سیستم ایمنی و اختلال در رشد آنها دارد، ساعت خواب نوزاد بین 16تا20 ساعت، از 6 ماهگی تا 1سالگی 3ساعت در روز و 11 ساعت در شب کم کم با بزرگ شدن ساغت خواب کمتر از نوزادی می شود به 10 تا 12 ساعت در روز می رسد.

بازی و آموزش با کودک :

از پرستار کودکان انتظار میرود که با هماهنگی والدین کودک یک سری آموزشها را در کنار بازی با کودک انجام دهد، آموزش زبان انگلیسی، آموزش بازی های فکری، موسیقی، نقاشی و… می باشد، اسباب بازی هایی را در اختیار کودک قرار دهد وبازی هایی با کودک انجام دهد که به رشد مغزی کودک کمک کند.

در هنگام استخدام پرستار کودک به این نکته باید توجه کنید :

با بهره مندی از پرستار مجرب با انتخاب بهترین گزینه برای داشتن یک پرستار خوب با مشاوران ما تماس بگیرید، البته خانواده ها باید قبل از هماهنگی با مرکز، خواسته ها و ویژگی های اولیه خود را جهت استخدام پرستار کودک به مرکز مطرح کنند.

در مصاحبه به عادات غذایی کودک، ویژگی رفتاری، حساسیت غذایی کودک بپردازند همچنین دفترچه بیمه و تلفنهای ضروری در دسترس پرستار باشد.

مرکز مراقبت از کودک و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل طلوع حیات یکی از معتبرترین مراکز پرستاری تهران می باشد که با ارائه خدمات تخصصی و کادری مجرب آماده ی نگهداری و مراقبت از فرزندان دلبندتان می باشد.

دوستان و همراهان عزیز توجه داشته باشید که مراقبت از کودکتان بسیار مهم است و در انتخاب پرستار بچه حساسیت داشته باشید طلوع حیات دارای پرستارانی است که با تست های مختلف توسط متخصصان امر استخدام شده اند که هم آموزش دیده و دارای مدرک مربوطه و هم از نظر اخلاق و هم رفتار با کودک از ویژگی های خوبی برخوردار است.

پیشنهاد میکنیم برای اینکه خیالتان از مراقبت از کودکتان آسوده باشد همین الان تلفن خود را بردارید و با طلوع حیات تماس بگیرید و یک پرستار فوق حرفه ای را برای نگهداری از کودکتان دلبندتان استخدام کنید.

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فهیمه اکبرپور
  اکتبر 18, 2021 11:24 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر از بچه های سه قلو هم مراقبت می کنید؟

  پاسخ
 • سالار رحیمی
  فوریه 7, 2022 11:35 ق.ظ

  سلام سوالی داشتم از محضرتون
  پرستار کودکی که از طلوع حیات استخدام کنیم چه مدرک تحصیلی دارد؟

  پاسخ
  • درود و سلام
   کلیه پرستاران فعال در مجموعه طلوع حیات مدرک کارشناسی پرستاری دارند

   پاسخ
 • نادر پیروزی
  آوریل 10, 2022 1:27 ب.ظ

  برای نوجوانی که عقب افتادگی ذهنی داره دنبال یه پرستار خوبم میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • عرض ادب و احترام، لطفا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان بهتر راهنمایی تون کنند

   پاسخ
 • مسعود پازوکیان
  اکتبر 14, 2022 4:24 ب.ظ

  بنظرتون پرستار بچه هفتگی بهتره یا دائمی؟؟

  پاسخ
  • سلام با توجه به شرایط و نیاز خودتان و کودک میتوانید پرستار استخدام کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 • ملیکا نوروزی
  نوامبر 19, 2022 8:49 ق.ظ

  امکان استخدام یه پرستار برای دو تا کودک توی یه خونه وجود داره؟

  پاسخ
  • سلام کاربر گرامی
   بله مشکلی از این بابت وجود نداره فقط باید در زمان دریافت مشاوره این مورد را با کارشناس خود در میان بگذارید

   پاسخ
 • زهرا سماواتی
  دسامبر 12, 2022 7:41 ب.ظ

  میخواستم از پرستار فوق العاده تون تشکر کنم انقدر که دخترم باهاش اخت گرفته و دوستش داره و به حرفش گوش می ده

  پاسخ
 • نیلوفر مرادی
  دسامبر 28, 2022 6:21 ب.ظ

  بردن کودک به مدرسه هم وظیفه پرستار کودکه؟

  پاسخ
  • با سلام. بله در صورتی که در قرارداد جزو شرح وظایف پرستار قرار گیرد، بردن کودک به مدرسه از وظایف پرستار کودک محسوب می شود.

   پاسخ
 • زینب واحدی
  ژوئن 15, 2023 12:36 ب.ظ

  مقاله خیلی جامع و کاربردی بود سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
☎تماس با ما 09122658238